Середа, 19.12.2018, 06:25
Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

       Запорізька міська екологічна громадська організація

                             Екологічна ситуація та управління ризиком

Головна » 2007 » Листопад » 4 » Кілька результатів вимірювання забруднення повітря в Запоріжжі в 1991 р.
20:03
Кілька результатів вимірювання забруднення повітря в Запоріжжі в 1991 р.
Восени 1991 року НУО "Грінпіс-Україна" організувала двотижневий тур Україною німецької пересувної лабораторії аналізу атмосферного повітря. Лабораторія була атестована в Німеччині і обслуговувалася німецькими фахівцями. Незадовго перед цим лабораторія здійснила аналогічний тур німецькими промисловими містами.

В Україні лабораторія провела вимірювання в Києві, Дніпродзержинську, Запоріжжі. Місця вимірювання в Запоріжжі показані на рис.1. Під час роботи лабораторії в Запоріжжі дув досить сильний вітер.Вимірювалися в неперервному режимі на висоті 1.5 м над землею такі параметри повітря (вказано також метод вимірвання): пил (поглинання бета-часток); SO2 (флюоресценція); CO (інфрачервоне світло); NOx (хемолюмінесценція). Також реєструвалися метеорологічні параметри.

Результати по Запоріжжю наведені в табл.1. Вказані середні значення (mean value) за визначений проміжок часу.
Приклад того, як змінювалися параметри протягом часу вимірювання, рис. 2.Звичайно, за даними вимірювання протягом десятка годин, виконаних в кількох точках міста за 3-4 дні, не можна зробити узагальнений висновок щодо забруднення повітря в тому чи іншому місті: потрібні набагато більші масиви даних. Втім, певне уявлення можна все ж одержати. На рисунку 3 наведені дані (отримані під час експедиції тієї ж лабораторії) для кількох українських і німецьких міст.Примітка до рисунка: ug/m3 - мікрограм на м3, Dust - пил.
З наведеної діаграми видно, що рівні забруднення повітря в українських містах приблизно такі ж, як і в німецьких, за винятком пилу, концентрація якого в середньому в кілька разів вища.

Володимир Тихий, директор НУО "Грінпіс-Україна" в 1991 - 1992 рр. (за даними звіту лабораторії)
Основні поняття та етапи впровадження методології оцінки ризикуКатегорія: Повітря | Переглядів: 448 | Додав: em
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу

Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0